Resultat Alliansloppet 2012

2012-08-30 10:18:02

Created by SiTiming © Neptron AB 2012

14 km - Rullskidor - Motion - Herr

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1 - Tid Tid Efter Pace

1

711 Johan Lindqvist 00:24:56 00:41:36 02:58

2

701 Bo Jansson 00:50:46 01:23:03 00:41:27 05:55
14 km Inlines med stavar - Herr

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1 - Tid Tid Efter Pace

1

959 christer lorentzon länsförsäkringar kund 00:20:27 00:35:52 02:33

2

962 Jens Agebrink Zetup 00:27:00 00:45:01 00:09:09 03:12

3

958 Anders Köhhler 00:31:03 00:50:41 00:14:48 03:37

4

972 972 00:45:46 01:18:04 00:42:11 05:34
28 km - Inlines med stavar - Herr

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2 - Tid Tid Efter Pace

1

877 Martin Ydergren Crossfit Trestad / Intersport 00:18:3800:28:53 00:56:41 02:01

2

842 Michael Johansson Strömstads Badanstalt 00:19:0400:29:28 00:57:06 00:00:25 02:02

3

837 Jan Johansson 00:18:3600:30:11 00:59:01 00:02:20 02:06

4

804 Stefan Andersson 00:20:2700:31:06 01:00:21 00:03:40 02:09

5

894 Pål Junhamn Zetup 00:20:2600:31:05 01:00:25 00:03:44 02:09

6

864 Martin Rosendahl 00:20:2600:31:06 01:00:32 00:03:50 02:09

7

872 Jörgen Söder 00:20:2900:31:08 01:02:00 00:05:18 02:12

8

858 Patrik Lindroth 00:20:2800:31:42 01:02:33 00:05:52 02:14

9

860 Reine Lundgren 00:21:3400:32:55 01:03:00 00:06:19 02:15

10

843 Lars Jonsson 00:20:2700:31:48 01:03:08 00:06:27 02:15

11

830 Ulf Hennings 00:21:1200:32:49 01:03:09 00:06:28 02:15

12

850 Tony Land 00:21:5500:33:29 01:05:09 00:08:28 02:19

13

817 björn eriksen Mölndal outdoor 00:21:4000:33:38 01:05:09 00:08:28 02:19

14

890 Mikael Brunberg Brunbergs bygg 00:21:5300:34:02 01:05:37 00:08:56 02:20

15

878 Rolf Zetterberg Hyssna Rullskidklubb 00:21:3400:33:41 01:06:43 00:10:02 02:22

16

849 Jan Kurkiewicz 00:22:5800:34:59 01:07:01 00:10:20 02:23

17

815 Mats Elfwén 00:22:5700:34:56 01:07:14 00:10:33 02:24

18

831 Christer Hermansson 00:22:3500:34:58 01:07:16 00:10:34 02:24

19

891 Anders Johansson Butlers 00:22:3000:34:55 01:07:17 00:10:36 02:24

20

816 Marcus Engman Lunds Polismäns Skytte- och Idrottsklubb (LPSIK) 00:22:3200:34:52 01:08:23 00:11:42 02:26

21

812 Stefan Davidsson 00:23:2600:35:34 01:08:36 00:11:55 02:27

22

856 Otto Linderborg 00:21:4900:33:50 01:08:36 00:11:55 02:27

23

811 Dick Dahlberg 00:23:2400:36:02 01:08:46 00:12:05 02:27

24

835 Bosse Johansson 00:23:0700:35:29 01:09:02 00:12:21 02:27

25

868 Per Skoglund 00:22:5700:35:03 01:09:03 00:12:21 02:27

26

819 Roger Forsberg 00:23:3800:36:12 01:09:03 00:12:22 02:27

27

840 Christer Johansson UPS-Teknik 00:22:4800:35:22 01:09:04 00:12:23 02:28

28

833 Tom Hällsten 00:23:0700:35:30 01:09:08 00:12:27 02:28

29

874 Jarno Tuovinen 00:23:0900:35:32 01:09:08 00:12:27 02:28

30

869 Magnus Stavered 00:23:1200:35:46 01:09:09 00:12:28 02:28

31

836 Håkan Johansson 00:23:3300:36:10 01:09:10 00:12:29 02:28

32

809 Leif Boström 00:23:1300:35:33 01:09:11 00:12:30 02:28

33

821 Staffan Gustafsson 00:23:3100:36:10 01:09:39 00:12:58 02:29

34

851 Magnus Larsson 00:23:3700:36:06 01:09:41 00:13:00 02:29

35

866 Björn Selander 00:23:1500:35:52 01:09:49 00:13:08 02:29

36

828 Anders Erlandsson 00:22:5800:35:33 01:09:56 00:13:15 02:29

37

834 Bernt Högeryd 00:24:1100:36:35 01:10:00 00:13:19 02:30

38

853 Per Larsson 00:23:5800:36:25 01:10:05 00:13:24 02:30

39

827 Timo Helander 00:23:3200:36:11 01:10:57 00:14:16 02:32

40

826 Mattias Hallsten 00:24:1700:36:54 01:11:20 00:14:38 02:32

41

865 Marcus Sandh CC Trollhättan 00:24:0500:37:07 01:11:41 00:15:00 02:33

42

888 Egil Tho Norway 00:24:1000:36:49 01:11:45 00:15:04 02:33

43

846 Anders Karlsson 00:24:1000:36:41 01:11:49 00:15:08 02:33

44

802 Lars-Bertil Andersson 00:24:2800:37:30 01:12:01 00:15:20 02:34

45

852 Stefan Larsson 00:23:5300:36:57 01:12:24 00:15:43 02:35

46

855 Magnus Lindberg Premier 00:24:1400:36:55 01:12:24 00:15:43 02:35

47

805 Andreas Aronsson 00:24:0800:36:52 01:12:32 00:15:51 02:35

48

832 Anders Holmedahl 00:24:0800:37:22 01:12:55 00:16:13 02:36

49

892 Magnus Stjärnborg Trollhättans stads IF 00:24:4300:38:02 01:13:07 00:16:26 02:36

50

845 Håkan Jonsson 00:24:4500:37:37 01:13:16 00:16:35 02:37

51

867 Patrik Simonsson 00:24:4400:37:34 01:13:31 00:16:49 02:37

52

838 Anton Johansson 00:23:4300:36:51 01:13:34 00:16:53 02:37

53

823 Mattias Gustavsson 00:24:3900:37:45 01:14:18 00:17:37 02:39

54

822 Per Gustafsson 00:24:5600:38:20 01:14:22 00:17:40 02:39

55

807 Per-Olof Blom 00:24:5900:38:46 01:14:41 00:18:00 02:40

56

889 Johnny Boqvist THC 00:24:1000:36:54 01:15:18 00:18:37 02:41

57

871 Torbjörn Svensson 00:25:0800:38:25 01:16:28 00:19:47 02:43

58

876 Juha Vatanen 00:25:0500:38:30 01:17:28 00:20:47 02:46

59

863 johan norling Himmeta if 00:26:5600:40:42 01:19:45 00:23:04 02:50

60

818 Per Faxér 00:27:1100:41:29 01:19:48 00:23:07 02:51

61

899 899 00:27:1600:41:44 01:20:17 00:23:36 02:52

62

886 Magnus Svensson 00:28:2500:42:49 01:20:34 00:23:52 02:52

63

884 Lennart Ellerot 00:26:0300:40:14 01:20:36 00:23:55 02:52

64

893 Hans Fredriksson Uddevalla IS 00:27:2700:41:46 01:21:01 00:24:20 02:53

65

854 Daniel Lennartsson Premier 00:28:2300:42:42 01:21:19 00:24:37 02:54

66

875 Magnus Wall Vicura 00:27:4700:42:40 01:21:44 00:25:03 02:55

67

848 Christer Kroon 00:26:0500:40:29 01:23:51 00:27:10 02:59

68

810 Pher-Ola Carlson 00:28:4700:43:50 01:24:46 00:28:05 03:01

69

887 Marcus Ericsson 00:29:2500:44:47 01:26:10 00:29:28 03:04

70

859 Göran Lundgren 00:29:2800:45:24 01:28:35 00:31:54 03:09

71

885 Bo Svensson Trestad laser 00:29:3000:44:49 01:29:08 00:32:27 03:11

814 Sune Elfgren 00:24:55 DNF
28 km - Inlines med stavar - Dam

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2 - Tid Tid Efter Pace

1

880 Annica Gillberg 00:25:1800:40:01 01:17:07 02:45

2

882 Therese Norling Himmeta if 00:26:5400:40:43 01:19:44 00:02:37 02:50

3

879 Elisabeth Bjelland 00:27:5200:42:08 01:20:34 00:03:27 02:52

4

881 Marie Jonsson 00:28:2900:43:11 01:24:23 00:07:15 03:00
28 km - Rullskidor - Dam

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2 - Tid Tid Efter Pace

1

101 Marion Collin Team Vosges France ski team 00:24:0800:37:06 01:10:59 02:32

2

612 Sofie Svensson IK Vista 00:25:5400:40:01 01:17:04 00:06:04 02:45

3

601 Martina Himma Estland 00:27:2900:42:37 01:23:29 00:12:30 02:58

4

659 Monica Diana Hiller 00:27:2700:42:40 01:25:58 00:14:58 03:04

5

605 Emma Musslinder Falköpings Aik Skidor 00:29:4000:46:50 01:31:23 00:20:24 03:15

6

613 Linda Ström Volvo Aero 00:32:4500:50:04 01:36:51 00:25:51 03:27

7

614 Agneta Öster Uddevalla IS 00:32:5200:50:41 01:37:57 00:26:57 03:29

8

608 Sofia Laudon-Larsson Golden Air/Fyrstads Flygplats 00:33:1600:50:37 01:38:20 00:27:20 03:30

9

607 Malin Karlsson Golden Air/Fyrstads Flygplats 00:33:1600:50:37 01:38:20 00:27:20 03:30

10

603 veronica hällsten 00:36:0400:54:39 01:38:58 00:27:58 03:32

11

602 Hanna Hansson 00:36:5400:56:27 01:46:04 00:35:05 03:47

12

610 Malin Persson Bottnaryds IF 00:33:1900:51:20 01:47:06 00:36:06 03:49

13

606 Sanne Jørgensen 00:36:4800:56:32 01:47:13 00:36:14 03:49

14

604 Åsa Jilkén 00:39:4201:00:35 01:53:57 00:42:57 04:04

15

609 Evamari Lönn Hällsås 00:45:1401:09:36 02:14:18 01:03:18 04:47
28 km - Rullskidor - Herr

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2 - Tid Tid Efter Pace

1

649 Andreas Svensson 00:20:5300:32:40 01:03:39 02:16

2

647 Viktor Thorn Ulricehamns IF 00:21:5700:34:00 01:05:05 00:01:25 02:19

3

620 Pontus Hermansson Ulricehamns IF Skidor 00:21:0300:33:00 01:05:06 00:01:26 02:19

4

621 Markus Himma Estland 00:24:0700:37:09 01:11:35 00:07:56 02:33

5

664 Bo Tigerberg Lidköpings vsk 00:26:2100:40:04 01:15:56 00:12:16 02:42

6

637 andreas pettersson 00:25:1900:39:11 01:16:32 00:12:53 02:44

7

633 Jörgen Johansson Idåsen IF 00:28:1800:42:48 01:21:06 00:17:27 02:53

8

641 Hans Lindblom Trollhättans SOK 00:27:4700:42:42 01:21:33 00:17:53 02:54

9

662 Håkan Loheden Länsförsäkringar 00:28:2100:43:08 01:21:55 00:18:15 02:55

10

651 Johan Walfridsson Hampetorp/Odensbackens IF 00:26:0000:40:19 01:22:18 00:18:39 02:56

11

666 Karl-Gustav Nilssin Markaryds FK 00:26:5100:41:39 01:22:45 00:19:06 02:57

12

658 Ove Kärrnäs 00:29:3800:44:52 01:25:21 00:21:42 03:02

13

663 Anders Wikman Volvo Aero 00:28:3700:45:16 01:25:58 00:22:19 03:04

14

631 Tomas Johansson Skanska IF 00:30:2700:46:14 01:26:40 00:23:00 03:05

15

661 Jörgen Henriksson Eds SK 00:29:1600:44:31 01:27:01 00:23:21 03:06

16

648 Lars-eric Svensson Hästhultd AIK 00:31:1100:47:07 01:28:08 00:24:29 03:08

17

611 Staffan Johansson Golden Air/Fyrstads Flygplats 00:30:1300:46:10 01:28:42 00:25:02 03:10

18

640 dag lindback-larsen 00:30:3600:46:23 01:29:09 00:25:29 03:11

19

646 Per Råhnängen 00:31:3300:47:39 01:30:38 00:26:58 03:14

20

652 Erik van der Meiden Bottnaryds IF 00:28:2900:50:27 01:32:20 00:28:41 03:17

21

629 Gunnar Håkansson 00:31:0600:48:12 01:32:34 00:28:55 03:18

22

626 Urban Dahlin 00:33:1300:50:38 01:36:14 00:32:35 03:26

23

643 Ola Lundqvist 00:32:3500:50:12 01:37:15 00:33:36 03:28

24

655 Martin Östberg 00:35:1800:53:48 01:39:41 00:36:02 03:33

25

656 Anders Östberg Åsarna IK 00:35:2000:53:50 01:39:42 00:36:03 03:33

26

632 Jan Johansson 00:35:2700:53:04 01:40:30 00:36:50 03:35

27

624 Mikael Collby 00:34:1600:51:48 01:40:38 00:36:58 03:35

28

667 Jan Erkmark 00:34:2000:52:15 01:40:55 00:37:15 03:36

29

653 Henk van Pelt Stichts Langlauf Team 00:32:0900:51:45 01:42:27 00:38:47 03:39

30

622 Thomas Badinand Volvo Aero 00:34:5100:53:38 01:43:11 00:39:31 03:41

31

665 Ulf Hjörne OK Gipen 00:35:5000:54:20 01:43:37 00:39:58 03:42

32

657 Rolf Berg IK Stern 00:34:5200:52:23 01:43:48 00:40:09 03:42

33

635 jörgen karlsson 00:35:5100:55:17 01:46:48 00:43:08 03:48

34

650 Johnny Thorslund 00:39:0800:59:00 01:48:48 00:45:08 03:53

35

660 Janne Limatainen Eds SK 00:37:4000:56:51 01:50:50 00:47:11 03:57

36

644 Villy Nordgren OK Gipen 00:37:1700:57:13 01:51:40 00:48:01 03:59

37

636 Sören Knuts Länsförsäkringar Älvsborg 00:37:5600:58:59 01:53:29 00:49:50 04:03

38

642 Magnus Lundegård 00:38:5501:00:01 01:55:17 00:51:38 04:07

39

628 Per-Olof Helmström Ahlsell 00:38:0400:59:09 01:56:11 00:52:32 04:08
56 km - Rullskidor - Motion - Dam

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2Mellantid 3Mellantid 4Mellantid 5 - Tid Tid Efter Pace

1

451 Hanna Nilsson 00:29:4300:45:3301:27:2102:01:1702:18:48 03:01:57 03:14

2

452 Gabriella Karlsson Ik stern 00:32:1500:48:2101:31:5802:14:3802:31:45 03:17:57 00:16:00 03:32

3

541 Eva Andersson Swegi Norden AB 00:36:0500:55:5601:47:0902:29:2502:50:38 03:45:46 00:43:49 04:01
56 km - Rullskidor - Motion - Herr

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2Mellantid 3Mellantid 4Mellantid 5 - Tid Tid Efter Pace

1

468 Johan Kanto IK Stern 00:24:2200:37:1401:12:4701:41:0701:55:38 02:32:55 02:43

2

463 Claes Hallquist 00:25:2700:38:5001:14:2901:43:0801:57:22 02:33:22 00:00:27 02:44

3

512 Mats Norman 00:25:1600:38:3901:14:2101:43:1001:57:33 02:35:45 00:02:50 02:46

4

514 Patrik Rasmussen Bovallstrands Skidklubb 00:26:2000:40:1201:16:5501:45:3201:59:43 02:37:51 00:04:56 02:49

5

516 Tommy Skiöld 00:25:5700:39:4101:15:3401:44:5701:59:42 02:39:02 00:06:07 02:50

6

546 Torsten Brox Drammen 00:27:4600:41:3101:18:2101:47:2902:02:12 02:41:13 00:08:18 02:52

7

469 Mattias Brolin Magra IS 00:25:5800:39:4001:16:5301:47:5702:04:34 02:46:43 00:13:48 02:58

8

538 Thomas Magnusson 00:26:4500:41:1501:19:0801:50:0602:05:35 02:46:45 00:13:50 02:58

9

493 Robert Johansson 00:28:0400:42:4301:21:1501:51:5902:07:47 02:48:04 00:15:09 03:00

10

519 Ronny Tocaj IF Ski Team Skåne 00:27:2600:42:3101:21:1201:52:4002:08:47 02:50:43 00:17:48 03:02

11

654 kimmo väisänen Skultuna IS 00:30:1200:45:1801:24:3301:56:1302:11:51 02:51:18 00:18:23 03:03

12

472 Per Carlsson IK Stern 00:28:2700:43:0501:21:5801:53:3502:09:41 02:51:39 00:18:44 03:03

13

501 Jonny Persson Ok Gipen 00:27:3000:42:3101:21:4801:54:2802:11:09 02:56:10 00:23:15 03:08

14

485 Dan Frykholm IK Stern 00:28:2700:43:0601:22:5901:57:5702:15:03 03:00:03 00:27:08 03:12

15

544 Claes Hjertman SAS 00:27:3800:42:3801:22:4701:56:3102:14:12 03:00:08 00:27:13 03:13

16

482 Peter Eriksson SK Granan 00:28:5000:43:5301:25:2402:00:1102:17:06 03:03:36 00:30:41 03:16

17

481 Tomas Engblom 00:31:5700:47:4801:30:2802:04:3302:22:08 03:05:24 00:32:29 03:18

18

487 Magnus Gildevall IK Stern 00:31:2000:47:3501:30:5602:05:0502:22:34 03:06:52 00:33:57 03:20

19

488 Øyvind Hansen Danmark 00:29:1300:44:2701:28:0702:04:0102:22:03 03:09:09 00:36:14 03:22

20

507 Fredrik Liljesäter 00:29:3300:45:3901:29:0102:04:1102:22:38 03:09:16 00:36:21 03:22

21

479 Stefan Elfström 00:31:1400:47:2401:30:5802:07:0202:24:49 03:10:21 00:37:26 03:23

22

510 Thomas Ljungqvist Axa Sc 00:30:5100:46:3701:30:0702:05:3202:23:26 03:10:55 00:38:00 03:24

23

499 Gustav Karlsson 00:33:1300:48:4401:31:5302:09:0802:26:39 03:11:18 00:38:23 03:24

24

537 Pär Sundqvist Bollnäs BK 00:30:3700:46:3401:30:1502:05:4902:24:08 03:13:01 00:40:06 03:26

25

502 Martin Källgård 00:31:3500:48:1401:32:1602:09:2002:27:35 03:13:45 00:40:50 03:27

26

525 Arne Kjell Vikhagen SKÅLA IL 00:31:4300:48:3401:33:4302:09:2402:27:53 03:13:52 00:40:57 03:27

27

490 Gunnar Holmberg 00:30:4000:46:3001:28:4402:03:4302:23:18 03:16:05 00:43:10 03:30

28

520 Lennart Svensson 00:32:4800:49:3601:34:3102:13:1902:31:55 03:21:36 00:48:41 03:36

29

509 Jörgen Lindgren IK Stern 00:29:0100:44:5101:28:0502:09:1602:29:20 03:22:42 00:49:47 03:37

30

554 Mikael Lundh Ryda sk 00:34:3500:51:5501:38:1802:16:4102:35:21 03:24:46 00:51:51 03:39

31

494 Ibert Johansson ik stern 00:34:0700:51:1701:36:4502:14:5802:34:24 03:25:33 00:52:38 03:40

32

478 Gerth Ekström 00:30:1400:46:2801:31:0502:10:1202:31:06 03:26:15 00:53:20 03:40

33

528 Peter Åkerlund 00:34:4300:53:0201:40:0102:18:4302:38:51 03:32:25 00:59:30 03:47

34

498 Michael Karlsson 00:32:0000:49:15 03:33:03 01:00:08 03:48

35

465 Torbjörn Andersson 00:37:5600:56:1101:43:1602:22:1102:41:49 03:34:25 01:01:30 03:49

36

503 anders kämpe 00:35:2000:54:3201:44:0502:27:3202:49:59 03:45:10 01:12:15 04:01

37

460 Jörgen Bergkvist ABB IF 00:32:2700:49:5101:37:3302:24:2702:46:39 03:57:10 01:24:15 04:14

38

333 Mats Glansberg UIS 00:36:5300:56:3301:50:2302:36:2502:58:32 03:57:52 01:24:57 04:14

39

518 Leif Svangren 00:35:0100:53:0801:42:2802:29:3602:52:37 04:03:28 01:30:33 04:20

40

529 Robert Ödlund 00:32:0700:49:1101:39:3002:29:3102:56:53 04:03:50 01:30:55 04:21

491 Fredrik Häggström 00:37:5401:00:10 DNF
56 km - Rullskidor - Tävling - Dam

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2Mellantid 3Mellantid 4Mellantid 5 - Tid Tid Efter Pace

1

102 Sandra Hansson Team Moelven 00:20:5700:32:4001:03:5601:28:0901:40:30 02:12:30 02:21

2

113 Seraina Boner Team Exspirit 00:22:0400:34:0301:05:1801:30:0001:42:47 02:16:05 00:03:34 02:25

3

103 Kathrine Harsem IL Varden 00:22:0200:34:0301:05:4301:31:3901:44:47 02:18:14 00:05:43 02:28

4

105 Laila Kveli Team X-personell 00:22:3600:35:0601:07:2401:33:4801:46:56 02:21:11 00:08:41 02:31

5

109 Stina Nilsson IFK Mora SK 00:22:3700:35:0301:08:2801:34:3101:47:43 02:21:29 00:08:59 02:31

6

106 Nina Lintzén Årsunda IF 00:23:1200:35:2901:08:2601:34:3001:47:41 02:21:34 00:09:04 02:31

7

108 Tatjana Mannima 00:23:1100:35:2801:08:2901:34:3101:47:45 02:21:35 00:09:05 02:31

8

104 Natalya Korosteleva Team Ryssland 00:23:0900:35:2401:08:3001:36:0001:50:05 02:24:57 00:12:26 02:35

9

100 Ursina Badilatti 00:23:1200:35:3701:08:3001:35:3701:49:23 02:25:05 00:12:35 02:35

10

110 Hanna Seppas IFK Mora SK 00:24:0900:37:1101:11:0601:37:5101:51:50 02:27:26 00:14:56 02:37

11

302 Fia Jobs IF Ski Team Skåne 00:25:2300:38:3701:14:3801:43:1101:57:21 02:34:02 00:21:31 02:45

12

555 Frida Hallqvist 00:24:2700:37:5401:13:4501:42:3001:57:12 02:35:16 00:22:46 02:46

13

112 Madeleine Thorn Ulricehamns IF 00:24:0300:37:0701:14:3301:43:1501:58:02 02:35:33 00:23:03 02:46

14

292 Evelin Gustafsson Sävast Ski Team 00:27:2100:44:3501:24:3301:56:4002:13:11 02:56:32 00:44:01 03:09

15

300 Sanna Eriksson Sya SK 00:31:2800:47:4601:30:5502:05:1502:23:07 03:08:41 00:56:11 03:22

107 Annika Löfström Årsunda IF 00:24:0400:37:1201:11:3901:40:37 DNF

111 Solveig Steinsland Norway 00:23:1000:35:4901:11:18 DNF

301 Ingemo Ilander IK Stern 00:31:5900:49:0801:36:35 DNF
56 km - Rullskidor - Tävling - Herr

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Mellantid 1Mellantid 2Mellantid 3Mellantid 4Mellantid 5 - Tid Tid Efter Pace

1

1 Anders Aukland Team Xtra personell 00:19:4900:30:1500:58:2701:19:2401:30:16 01:58:07 02:06

2

4 Jens Eriksson Dala-Floda IF 00:19:5100:30:1600:58:2701:19:3901:30:53 02:00:01 00:01:54 02:08

3

3 Jerry Ahrlin Team X-personell 00:19:5000:30:1700:58:2801:20:3301:32:13 02:00:46 00:02:39 02:09

4

26 Marcus Jönsson Team Arkmek 00:20:0200:30:5100:59:3001:21:0201:32:13 02:00:46 00:02:39 02:09

5

2 Jörgen Aukland Team Xtra personell 00:19:5600:30:5000:59:3101:21:0101:32:12 02:00:54 00:02:47 02:09

6

47 Marcus Johansson Ulricehamns IF 00:20:0400:30:5100:59:3001:21:2701:32:43 02:01:08 00:03:01 02:09

7

32 Martti Himma Estland 00:20:0300:30:4900:59:3001:21:2701:32:43 02:01:09 00:03:02 02:09

8

34 Erik Söderström Team Arkmek/Östersunds SK 00:20:0700:30:5300:59:3001:21:2601:32:42 02:01:10 00:03:03 02:09

8

161 Dan Moberg IFK Skövde skidklubb 00:20:0400:30:5200:59:3001:21:2601:32:42 02:01:10 00:03:03 02:09

10

28 Johan Kjölstad Team Skigo 00:19:5500:30:5300:59:2901:21:2701:32:44 02:01:11 00:03:04 02:09

11

12 Robin Norum 00:20:0500:30:5300:59:3101:21:2801:32:44 02:01:35 00:03:28 02:10

12

50 Simen Lanes Jobzone 00:19:5700:30:5200:59:3201:21:2801:32:44 02:02:49 00:04:42 02:11

13

156 Tobias Westman IK Stern 00:20:0600:30:4900:59:5701:24:1501:36:04 02:05:52 00:07:45 02:14

14

14 Daniel Tynell Grycksbo IF 00:20:2000:31:1801:01:1801:24:1901:36:05 02:05:54 00:07:47 02:14

15

31 Rikard Tynell Grycksbo IF 00:20:0500:31:0001:01:1801:24:1901:36:03 02:05:56 00:07:49 02:14

16

30 Anton Järnberg Hudiksvalls IF 00:20:1500:31:1801:01:1801:24:2201:36:05 02:05:56 00:07:49 02:14

17

5 Ivanou Aliaksei Team Ski Marathon 00:20:1400:31:0501:01:2001:24:2401:36:07 02:05:57 00:07:50 02:14

17

19 Petter Soleng Skinstad Team Norgehus 00:20:0700:30:5101:00:4201:24:2101:36:04 02:05:57 00:07:50 02:14

19

141 Jesper Nyström Falun Borlänge SK 00:20:2500:31:2101:01:1801:24:2101:36:07 02:05:59 00:07:52 02:14

20

17 Petr Novak Atlas Czech ski team 00:20:14 02:06:28 00:08:21 02:15

21

202 Philip Askeroth IK Stern 00:20:1300:31:0101:01:1901:24:2101:36:07 02:07:00 00:08:53 02:16

22

13 Fredrik Byström Sollefteå SK 00:20:0500:30:5401:00:3601:24:1901:36:04 02:07:14 00:09:07 02:16

23

15 Anton Lindblad Team Arkmek 00:20:0300:30:5200:59:3101:21:2901:33:27 02:07:26 00:09:19 02:16

24

21 Florian Rodhe Team Germany International 00:20:1600:31:1801:01:1901:24:2101:36:08 02:09:00 00:10:53 02:18

25

27 Kuanysh Kambarbayev MSU Ski Team 00:20:4600:32:0701:02:5801:26:2701:38:50 02:09:58 00:11:51 02:19

26

35 Jack Impola Malungs IF Elit 00:20:2300:32:1601:02:5901:26:2601:38:47 02:09:58 00:11:51 02:19

27

38 Frode Andresen Rustad IL 00:20:2200:31:4901:03:0001:26:2601:38:52 02:09:58 00:11:51 02:19

28

203 Rickard Bergengren Ski Team Skåne 00:20:4300:32:3901:02:5801:26:2201:38:48 02:09:59 00:11:52 02:19

29

46 Thomas Gifstad Oppegård IL 00:20:2000:31:1901:01:2801:26:0801:38:51 02:09:59 00:11:52 02:19

30

37 Timo Jurursalu Estland Alutaguse ski club 00:20:4400:32:0601:02:5701:26:2501:38:53 02:09:59 00:11:52 02:19

30

120 Rasmus Blom Team Arkmek / Högsäters GF 00:20:3900:32:0601:02:5901:26:2201:38:49 02:09:59 00:11:52 02:19

32

44 Emil Brindbergs Vansbro AIK SK 00:20:4200:32:1301:02:5901:26:2301:38:51 02:10:02 00:11:55 02:19

33

158 Knut Ole Viken Team Sport 1 Lillehammer 00:20:4700:32:0701:03:0101:26:2801:38:52 02:10:03 00:11:56 02:19

34

407 Gustaf Pettersson IF Ski Team Skåne 00:20:4200:32:0801:02:5701:26:2501:38:49 02:10:11 00:12:04 02:19

35

133 Daniel Johansson IFK Umeå 00:20:1600:30:5600:59:5801:26:1201:38:53 02:11:38 00:13:31 02:21

36

39 Frode Jermstad Norway 00:20:5800:32:4101:03:5801:28:1201:40:29 02:12:19 00:14:12 02:21

37

135 Andreas Karlsson Hällbybrunns IF Skidor 00:21:1100:32:4101:03:5801:28:1001:40:30 02:12:22 00:14:15 02:21

38

139 Johan Lintzén Försvarets SK 00:21:0300:32:4301:03:5701:28:1401:40:53 02:14:49 00:16:42 02:24

39

52 Mirko Ceolan Italy 00:19:5500:30:1501:01:0601:27:3501:40:41 02:14:50 00:16:43 02:24

40

140 Per-Gunnar Mustad Langesund Tri/ Hauken 00:22:0500:34:0401:05:1701:30:0001:42:26 02:14:51 00:16:44 02:24

41

33 Steffen Paulsen Rustad IL 00:21:5000:33:3101:04:3101:29:1801:42:27 02:14:51 00:16:44 02:24

42

130 Olav Holter Team Sportsgutta Brandbu 00:22:0200:33:5701:05:1601:29:5901:42:26 02:14:56 00:16:49 02:24

43

231 Anders Sörensson Tanums IF 00:22:0200:33:5601:05:1901:30:0201:42:42 02:16:02 00:17:55 02:25

44

142 Daniel Olsson Karlslunds if 00:21:4500:33:5101:05:1801:29:5901:42:27 02:16:03 00:17:56 02:25

45

143 Fredrik Ousbäck IFK Skövde Skidklubb 00:23:0900:35:0901:06:2401:31:0801:43:52 02:16:37 00:18:30 02:26

46

160 Karl-Johan Zeitz 00:22:3400:35:0701:06:4801:31:3801:44:11 02:16:51 00:18:44 02:26

47

356 Marcus Johansson IK stern 00:21:2800:33:1801:05:1601:30:5701:43:40 02:17:15 00:19:08 02:27

48

216 David Jönsson Ik Hakarpspojkarna 00:22:0400:34:0501:05:1801:30:0201:43:00 02:18:02 00:19:55 02:27

49

151 Ronny Wedin Norbergs Skidklubb 00:22:2400:35:0301:06:5201:32:1501:45:03 02:18:11 00:20:04 02:28

50

43 Christian Westgaard Rustad IL 00:21:2900:33:3201:05:2901:30:5701:44:11 02:18:12 00:20:05 02:28

51

154 peter westerberg Vänersborgs skidklubb 00:22:0300:34:0101:05:1501:30:5601:44:10 02:18:13 00:20:06 02:28

52

36 Øyvind Watterdal Nøtterøy Ski 00:21:1400:33:2001:05:1601:30:0401:43:40 02:18:26 00:20:19 02:28

53

137 Henrik Landström Säffle SK 00:22:3500:35:0201:06:5301:32:1401:45:06 02:18:33 00:20:26 02:28

54

205 Adam Blomberg OK Landehof 00:22:3400:35:0401:06:5401:32:1501:45:05 02:19:00 00:20:53 02:28

55

155 Jeremy Weibel Team Vosges France ski team 00:21:4700:33:5301:05:1801:30:0301:42:46 02:19:13 00:21:06 02:29

56

24 Karl-Johan Westberg Borås SK 00:20:0600:30:5401:01:0701:27:4001:41:49 02:20:00 00:21:53 02:30

57

128 Magnus Graas Storvreta IK 00:22:3700:35:0501:07:3501:33:4701:46:57 02:20:53 00:22:46 02:30

58

40 Adam Johansson IFK Mora 00:21:1100:32:4301:03:5701:28:1401:42:16 02:21:07 00:23:00 02:31

59

147 David Siebers IK Hakarpspojkarna 00:21:5100:33:5201:05:3801:31:3901:45:04 02:21:32 00:23:25 02:31

60

123 Stefan Ekman Strömsbergs IF Skidor 00:22:3600:35:0901:08:2801:34:3201:47:43 02:21:32 00:23:25 02:31

61

261 Andreas Nilsson IK Stern 00:23:0900:35:2201:08:3101:34:2801:47:40 02:21:36 00:23:29 02:31

62

548 Terje Engen Team Swenor 00:23:1000:35:2301:08:2701:34:2901:47:39 02:21:37 00:23:30 02:31

63

256 Joakim Bydinger Ronneby OK 00:23:2100:35:3601:08:3001:34:3001:47:40 02:21:38 00:23:31 02:31

64

226 Erik Nygren Agnäs IK 00:23:2300:35:3101:08:3101:34:3501:47:46 02:21:41 00:23:34 02:31

65

118 Daniel Björndahl Kungälvs OK 00:23:0800:35:2701:08:2701:34:2801:47:39 02:21:42 00:23:35 02:31

66

558 558 00:23:2200:35:4101:08:2801:34:3101:47:42 02:21:44 00:23:37 02:31

67

266 Harald Fladseth Toppidrottsveckan 00:23:0800:35:2501:08:2901:34:2901:47:38 02:21:48 00:23:41 02:31

68

388 Martin Melin OK Kullingshof 00:23:1200:35:2801:08:2901:34:3101:47:42 02:22:33 00:24:26 02:32

69

126 Maxim Gavrilov BLR 00:21:5100:33:5201:05:1701:32:3301:46:55 02:23:50 00:25:43 02:34

70

540 Anders Boestad IK Vista 00:23:1200:35:2601:08:3001:34:3301:47:44 02:23:58 00:25:51 02:34

71

152 Erik Johansson Tranemo IF 00:26:4900:38:4901:10:3801:37:0601:50:47 02:25:29 00:27:22 02:35

72

131 Kenneth Ingemarsson Ik Stern 00:22:4700:35:0801:08:3101:35:3701:49:23 02:25:34 00:27:27 02:35

73

145 Alexander Pastukhov Ryssland 00:24:0600:37:1001:10:0501:37:0601:50:46 02:25:39 00:27:32 02:36

74

217 Lennart Karlsson Holmedals AIS 00:23:2100:35:4001:09:5001:37:0501:50:45 02:25:39 00:27:32 02:36

75

136 Andrey Krasnov MSU Ski Team 00:22:3500:35:0401:09:5101:37:0501:50:46 02:26:31 00:28:24 02:36

76

539 Patrik Sonesson IK Stern 00:23:3100:36:0701:09:5101:37:0301:50:45 02:26:43 00:28:36 02:37

77

122 Niclas Eklöw Sundbybergs IK 00:23:1500:35:4201:10:1201:37:5201:51:52 02:26:54 00:28:47 02:37

78

322 Peter Davidsson JM konc IF 00:24:0900:37:0201:11:0401:37:5301:51:51 02:26:54 00:28:47 02:37

79

233 Kent Tigerberg Lidköpings vsk 00:24:0300:37:0501:11:0401:37:5001:51:52 02:26:55 00:28:48 02:37

80

48 Jan Mattsson Storvreta IK 00:22:3600:35:0601:06:5401:34:0701:49:24 02:27:27 00:29:20 02:37

81

149 Stian Roti Svendby Lyn Ski 00:22:3800:35:2301:08:2901:34:3801:48:54 02:27:41 00:29:34 02:38

82

221 peter larsson Nacka Värmdö SK 00:23:2600:36:3601:11:0501:37:5001:51:50 02:27:46 00:29:39 02:38

83

146 Inge Ravnås Mjøndalen 00:20:5800:32:4101:04:1601:33:3901:48:34 02:28:03 00:29:56 02:38

84

278 Robert Korsman Hällbybrunns IF 00:24:5500:38:1301:13:5001:43:19 02:28:23 00:30:16 02:38

85

536 Torben Michael Hansen Holte Skiklub 00:24:3800:37:5501:11:4001:38:4201:52:43 02:28:51 00:30:44 02:39

86

410 Mattias Qvarnström Lssk Lekeryd Svartorp 00:23:4000:36:0001:09:3701:37:5401:51:53 02:28:56 00:30:49 02:39

87

220 Joacim Larsson Lekeryd Svarttorp SK 00:24:1200:37:1101:11:0601:37:5401:52:10 02:29:26 00:31:19 02:40

88

553 Samuel Larsson IFK Skövde 00:22:0400:34:0201:05:5501:35:2201:50:43 02:29:35 00:31:28 02:40

89

431 Arvid W. Strömnes Fredrikstad IF 00:24:0200:36:4201:11:4001:39:5201:53:46 02:30:14 00:32:07 02:40

90

556 Simon Svanebo 00:24:3200:37:5201:11:2601:38:5301:53:21 02:30:18 00:32:11 02:41

91

361 Jan Johansson Uddevalla IS 00:23:2300:36:0101:09:5201:38:4601:53:13 02:31:11 00:33:04 02:41

92

441 Helge Tøndel Kyrksæterøra idrettslag 00:24:4500:37:5201:11:2701:38:3301:52:49 02:31:27 00:33:20 02:42

93

119 Andreas Blohm Grava SK 00:23:2400:36:2601:11:0701:40:3701:55:09 02:32:23 00:34:16 02:43

94

228 Sven-Erik Pajala Strömnäs GIF 00:24:0000:37:1201:11:3301:40:0701:55:24 02:32:55 00:34:48 02:43

95

116 David Berg Bodsjöböle SK 00:24:0600:37:0801:11:0501:40:3101:55:39 02:32:57 00:34:50 02:43

95

212 Ivan Hedlund IK Stern 00:24:1400:37:1301:12:4801:41:1001:55:39 02:32:57 00:34:50 02:43

97

497 Tomas Karlsson Borås SK 00:24:1700:37:2801:13:4601:42:1801:57:15 02:33:30 00:35:23 02:44

98

148 Nils H Snekvik Kyrksæterøra IL 00:24:0000:37:0301:11:2801:39:4401:54:47 02:33:35 00:35:28 02:44

99

214 Håkan Huselius Ski Team Skåne 00:24:2800:37:5301:13:0101:41:5301:56:32 02:33:43 00:35:36 02:44

100

223 Johnny Løvstad Bull ski og kajakk 00:25:1800:38:5001:14:3001:43:0801:57:34 02:33:49 00:35:42 02:44

101

200 Magnus Aasa OK Kullingshof 00:24:0700:37:0701:11:1501:42:3701:57:13 02:34:36 00:36:29 02:45

102

270 roger gustafsson magra is 00:24:0500:37:0601:11:3801:40:3401:56:00 02:34:51 00:36:44 02:45

103

281 Daniel Netz Vänersborg SK 00:24:4700:37:5101:12:4601:42:1901:57:13 02:34:51 00:36:44 02:45

104

121 Laurent Claude Team Vosges France ski team 00:24:3400:38:0901:13:5001:42:1801:57:15 02:34:53 00:36:46 02:45

105

311 Anders Bergvall IK Stern 00:24:4900:37:5301:13:4801:42:2801:57:14 02:34:57 00:36:50 02:46

106

448 Morgan åkesson stora skedvi 00:25:2200:38:3201:14:2101:43:0601:57:29 02:35:18 00:37:11 02:46

107

207 Jan Kristian Bredesen Free Skier´s 00:24:5000:38:1001:13:4101:42:1701:57:16 02:35:20 00:37:13 02:46

108

275 Henrik Johnsson-Kask ok kroppefjäll 00:25:3500:39:2001:15:3001:44:1101:58:37 02:35:30 00:37:23 02:46

109

204 Robert Björkqvist Ik Stern 00:25:0500:38:5001:15:2901:44:1501:58:36 02:35:32 00:37:25 02:46

110

271 Erik Göransson Yuppie Ski Club 00:24:2200:37:3401:13:4901:44:2101:58:33 02:35:44 00:37:37 02:46

111

362 Lars Jonasson Vänersborgs SK 00:25:5200:39:5101:15:3501:44:1701:58:40 02:35:46 00:37:39 02:46

112

280 Johan Månflod SK LUGI 00:25:3600:39:1601:15:2801:44:2601:58:35 02:35:52 00:37:45 02:47

113

282 Arne Nåbo Trollhättans SOK 00:24:5700:38:0901:13:4101:42:3201:57:15 02:36:04 00:37:57 02:47

114

307 Mats G Andersson OK Skogshjortarna 00:26:2300:40:1401:15:3801:44:1501:58:43 02:36:08 00:38:01 02:47

115

283 Patrik Petersson Dalstorps IF 00:24:3700:37:5501:13:4501:42:3701:57:43 02:36:15 00:38:08 02:47

116

265 Robert Eriksson GoIF Tjalve 00:25:1800:38:4801:15:0501:43:4601:58:38 02:36:23 00:38:16 02:47

117

213 Terje Heggelund Aker Solutions 01:18:46 02:36:30 00:38:23 02:47

118

132 Tomas Jelinek Sundbybergs IK 00:31:3501:15:4001:45:3101:59:27 02:36:57 00:38:50 02:48

119

234 John Einar Tørklep DNB Nor 00:25:5900:39:5401:16:3001:45:2302:00:03 02:37:05 00:38:58 02:48

120

208 Niclas Fredin IFK Helsingborg 00:25:4400:39:2001:15:3101:44:1201:58:52 02:37:36 00:39:29 02:48

121

229 Henrik Sandén IFK LIdingö SOK 00:24:0600:39:4801:16:1801:44:5701:59:42 02:37:50 00:39:43 02:49

122

438 Hans Tjäder Kungälvs OK 00:25:5400:39:3801:15:4801:45:0001:59:40 02:38:03 00:39:56 02:49

123

219 Johan Käll Borås Gif 00:24:1700:37:2901:13:4601:44:1601:59:28 02:38:14 00:40:07 02:49

124

268 Jimmy Friestad Ik Stern 00:25:2000:39:0701:15:3601:44:5502:00:04 02:38:21 00:40:14 02:49

125

211 Jan Arne Hansen Sportsgutta Brandbu 00:24:3000:37:5501:12:5501:42:3101:57:53 02:38:41 00:40:34 02:50

126

398 Bengt Olofsson IF Ski Team Skåne 00:25:5100:39:3201:15:3601:44:4301:59:44 02:38:45 00:40:38 02:50

127

321 Daniel Danielsson Sya Skidklubb 00:24:5900:38:3901:14:3901:44:1401:59:31 02:38:51 00:40:44 02:50

128

264 Lars Petter Engen Nordea 00:26:1200:39:4901:15:3501:44:1201:58:41 02:39:02 00:40:55 02:50

129

547 Magnus Johnsson Team Arkmek 00:26:1900:40:1101:17:2401:45:3101:59:57 02:39:29 00:41:22 02:50

130

358 David Johansson Forserums sok 00:26:0100:39:4901:15:4001:44:2001:59:29 02:39:48 00:41:41 02:51

131

235 Björn Wennblom Yuppie Ski Club 00:24:1200:37:1001:13:0001:44:2402:00:10 02:41:11 00:43:04 02:52

132

224 Sture Nordlöf Nacka-Värmdö skidklubb 00:25:1800:38:4901:15:4101:46:0902:01:45 02:41:27 00:43:20 02:52

133

285 Anders Smevold Skultuna IS-Skidor 00:26:4800:41:0901:18:1901:47:5902:03:12 02:41:33 00:43:26 02:53

134

534 Viktor Josefsson Nässjö SKI 00:25:3400:39:1901:15:3601:45:1402:00:44 02:41:35 00:43:28 02:53

135

269 Anders Greff Team Pay 00:26:0600:40:1601:17:2701:47:2602:02:19 02:41:38 00:43:31 02:53

136

279 Magnus Kristiansen Skiforeningen 00:25:5800:39:4301:15:5901:47:0002:02:27 02:41:43 00:43:36 02:53

137

260 Anders Carlsson Istrums SK 00:26:1100:40:1901:17:2301:47:0302:02:26 02:41:44 00:43:37 02:53

138

366 Lars Karlsen Holte Skiklub 00:26:2500:40:2401:16:5701:46:3402:02:10 02:41:50 00:43:43 02:53

139

262 Magnus Dahlblom SK Hylte 00:25:5200:39:4201:15:3901:45:4402:01:37 02:42:46 00:44:39 02:54

140

320 Stefan Dahlberg Vattenfall IF Eken 00:25:4000:39:3001:16:0701:47:0902:02:49 02:43:08 00:45:01 02:54

141

291 Clas-Göran Öster Uddevalla IS 00:26:0500:40:0501:17:2301:47:1702:02:53 02:43:18 00:45:11 02:54

142

375 Mikael Lange Storvreta IK 00:26:1900:40:1901:17:2901:47:5002:03:11 02:43:28 00:45:21 02:55

143

429 Jørgen Steen Team Pay 00:26:2200:40:1901:17:2401:47:5002:03:10 02:43:55 00:45:48 02:55

144

236 Henrik Zenob Sya Skidklubb 00:25:5700:39:5601:17:2801:47:3702:03:34 02:43:57 00:45:50 02:55

145

277 Lars-Göran Järelöv IK Stern 00:26:3200:40:5901:18:4801:48:5902:04:42 02:43:57 00:45:50 02:55

146

433 Christian Sundewall IF Ski Team Skåne 00:26:2400:40:2001:17:4501:48:2302:04:12 02:44:00 00:45:53 02:55

147

286 Jan Soovik göteborgs hamns if 00:26:3500:40:5901:18:5601:49:0602:04:46 02:44:01 00:45:54 02:55

148

115 Rasmus Andersson Malungs IF 00:25:3700:40:0201:16:5401:46:5902:02:26 02:44:57 00:46:50 02:56

149

384 Daniel Lundin Uddevalla IS 00:26:2500:40:2401:17:2301:47:3802:03:09 02:45:12 00:47:05 02:57

150

346 Petter Holmann Skiforeningen 00:25:3500:39:3701:17:2801:47:2602:02:34 02:45:31 00:47:24 02:57

151

390 Rikard Nedar Volvo Aero FF 00:26:1500:41:1801:18:4901:49:2202:05:38 02:45:57 00:47:50 02:57

152

335 Robert Gotting Grönahögs IK 00:26:2600:40:3001:20:3901:50:5902:06:38 02:46:16 00:48:09 02:58

153

258 Håkan Camper IF Ski Team Skåne 00:26:2500:40:3801:18:5801:49:5602:05:34 02:46:42 00:48:35 02:58

154

505 Stefan Larsson Magra IS 00:26:2600:40:4901:18:5701:50:0002:05:39 02:47:13 00:49:06 02:59

155

352 mats jirebeck IK Stern 00:26:2300:40:2501:17:2901:49:0102:05:19 02:47:34 00:49:27 02:59

156

257 Jonas Bülow Jönköpings OK 00:25:5900:40:1701:19:0501:50:3002:06:43 02:48:16 00:50:09 03:00

157

543 kent Aurbakken Köla Aik 00:27:0500:41:3401:19:2001:51:0202:07:08 02:48:22 00:50:15 03:00

158

552 Karl Cinthio IFK Helsingborg 00:29:3600:44:4901:24:3401:55:1402:10:35 02:49:02 00:50:55 03:01

159

254 Staffan Asplund Kungälvs OK 00:26:1000:40:2101:17:5601:49:3402:06:35 02:50:02 00:51:55 03:02

160

550 David Jönsson Stenungsunds OK 00:26:0100:40:1601:17:5701:49:3402:06:15 02:50:11 00:52:04 03:02

161

486 Alexander Giese IF Ski Team Skåne 00:27:0400:41:3201:19:1901:50:5802:07:06 02:50:32 00:52:25 03:02

162

365 Finn Jørgensen Københavns Skiklub 00:28:5200:44:0701:23:4801:55:2102:11:00 02:51:03 00:52:56 03:03

163

531 Erion Haxhi Nordre Trysil IL 00:28:3000:43:1301:22:0601:53:3802:09:51 02:51:31 00:53:24 03:03

164

338 Torbjörn Gustafsson Borås Gif 00:27:3900:42:3801:22:0501:53:3602:09:50 02:51:35 00:53:28 03:03

165

500 Marcus Kartberg Hindås SK 00:27:3900:41:4601:19:3501:51:1702:07:54 02:51:55 00:53:48 03:04

166

343 Mogens Hedengran Holte skiklub 00:27:1100:41:3701:20:0301:51:3102:07:58 02:52:07 00:54:00 03:04

167

290 Mikael Åström Ronneby OK 00:26:3500:41:4501:22:0601:53:5402:10:13 02:52:35 00:54:28 03:04

168

267 per ivar forbregd Norway 00:26:0500:40:5701:19:1901:51:4602:08:18 02:52:58 00:54:51 03:05

169

348 Patrik Ingesson Team Sportia Uppsala 00:27:4200:42:3601:21:1201:53:5502:10:32 02:53:00 00:54:53 03:05

170

314 Pierre Björkli Borås SK 00:28:3200:43:0301:22:1701:55:0102:11:23 02:53:02 00:54:55 03:05

171

422 John Simonsson IK Stern 00:27:3300:42:0801:21:1501:53:4602:09:40 02:53:09 00:55:02 03:05

172

437 Björn Thyr Vattenfall IF 00:28:0500:42:5301:22:4901:55:0102:11:23 02:54:01 00:55:54 03:06

173

549 Nisse Hassellöf Ik Stern 00:27:2200:42:1301:21:5201:53:3702:10:12 02:54:22 00:56:15 03:06

174

383 Michael Lundgren Storfors SK 00:27:1400:41:4001:21:2201:54:5502:11:46 02:55:01 00:56:54 03:07

175

425 Kent Skogsund IFK Västerås 00:28:1400:42:5501:23:1401:56:4202:13:10 02:56:25 00:58:18 03:09

176

329 Are Fjerdingstad Team Pay 00:28:3100:43:1101:22:5801:55:3202:12:36 02:56:36 00:58:29 03:09

177

339 Mats Gustafsson Borås Gif 00:28:3100:43:3701:24:3601:57:0202:13:40 02:56:53 00:58:46 03:09

178

535 Bartcomiej Stramka Polen 00:25:4600:39:5901:19:0401:54:3902:12:04 02:57:08 00:59:01 03:09

179

420 Daniel Seger Uddevalla IS 00:29:1200:44:3001:26:0001:58:4102:15:01 02:57:47 00:59:40 03:10

180

393 Pär Noord Uddevalla IS 00:34:3100:48:4701:27:0201:58:2102:15:00 02:58:11 01:00:04 03:10

181

313 Johan Birgersson Vångabergets slk 00:27:5400:42:3401:22:2001:55:1502:11:54 02:58:12 01:00:05 03:10

182

252 Thomas Adolfsson Hindås sk 00:27:2000:42:1401:22:1401:55:1702:12:22 02:58:19 01:00:12 03:11

183

287 Klas Sundberg Nacka Värmdö SK 00:26:4500:41:4801:22:1901:56:4302:14:37 02:58:58 01:00:51 03:11

184

232 Per-Christian Thorsen Nordea BIL 00:26:2300:40:3901:19:0701:52:3102:10:16 03:00:33 01:02:26 03:13

185

309 Joakim Berglund Volvo Aero FF 00:28:3500:44:1001:24:4201:57:5502:15:15 03:00:46 01:02:39 03:13

186

253 Thomas Andersson IFK Skövde Sk 00:25:5100:40:1801:23:3601:55:2302:11:19 03:00:51 01:02:44 03:13

187

385 jörgen madebrink Nybro ski 00:28:1800:43:1901:24:3401:57:5602:15:03 03:01:19 01:03:12 03:14

188

532 Rickard Svensson SOK Viljan 00:27:1700:41:4701:23:4001:59:0002:16:12 03:02:36 01:04:29 03:15

189

334 Andreas Glansborg Axa 00:28:2000:43:3801:25:0302:00:2602:17:48 03:03:44 01:05:37 03:16

190

360 Tomas Johansson Ik Hakarpspojkarna 00:27:4200:42:4201:22:5801:55:5102:12:37 03:04:04 01:05:57 03:17

191

347 Jon Holmberg AXA Sports Club 00:31:0900:47:1201:28:2702:02:5302:20:17 03:04:04 01:05:57 03:17

192

331 Mikael Frendberg sk granan 00:29:0800:44:4001:26:5302:01:5302:19:16 03:04:22 01:06:15 03:17

193

349 Linus Iseborn Främmestads IK 00:27:5400:42:4401:24:3101:59:4402:17:11 03:05:06 01:06:59 03:18

194

380 Joakim Lilja Trollhättans SK 00:28:2500:43:1601:24:4001:59:4502:18:21 03:05:54 01:07:47 03:19

195

350 Peter Jansson Trollhättans SOK 00:29:1600:44:3601:27:4702:03:1302:20:14 03:06:04 01:07:57 03:19

196

344 Andreas Henningsson IK Stern 00:30:3500:46:4301:29:1402:03:4502:21:25 03:06:44 01:08:37 03:20

197

489 Staffan Henriksson Lidköpings vsk 00:27:1800:42:1201:26:0702:03:3102:21:24 03:06:45 01:08:38 03:20

198

443 Dan Wallerman Ingarö IF 00:30:3200:46:4201:29:0202:03:3902:21:13 03:06:45 01:08:38 03:20

199

315 Hans Boström Borås SK 00:27:2800:42:2801:24:2302:02:0602:19:49 03:07:09 01:09:02 03:20

200

387 Peter Martin Lidingö Skid och Orientering 00:31:4100:47:5301:30:3002:04:5902:22:21 03:07:17 01:09:10 03:20

201

423 Tom Sjögren Gnosjö FK 00:30:3400:46:3301:30:1402:05:0602:22:33 03:08:04 01:09:57 03:21

202

340 Ulf Gustafsson Ryda SK 00:31:1900:48:0501:31:4202:06:1902:23:52 03:08:30 01:10:23 03:21

203

476 Peter Eklund Trollhättan Energi (SK Granan) 00:29:3900:45:3101:28:5502:05:1202:23:05 03:08:39 01:10:32 03:22

204

341 Henrik Gustafsson Skogsbygdens IF 00:28:3100:43:4001:27:1902:03:2702:21:24 03:09:15 01:11:08 03:22

205

432 Oskar Stömne Lugi SK 00:32:2500:48:1501:30:2502:05:2602:23:20 03:10:07 01:12:00 03:23

206

428 Rickard STARK Lssk 00:29:4400:45:4001:29:2302:06:2602:24:48 03:10:44 01:12:37 03:24

207

373 Biarne Kullander Trollhättans SOK 00:29:1200:44:2901:26:5202:03:2702:21:23 03:10:47 01:12:40 03:24

208

351 Jan-Olof Jansson Trollhättans SOK 00:29:1600:44:3901:26:1202:01:3902:20:33 03:11:18 01:13:11 03:24

209

345 Chriser Holm AXA sportclub 00:29:1500:44:4501:29:2702:06:5702:25:03 03:14:10 01:16:03 03:28

210

319 Mikael Corbé Borås GIF 00:29:2500:45:3601:29:1502:06:4402:25:38 03:14:24 01:16:17 03:28

211

392 Lars Nitare Nacka-Värmdö SK 00:27:1900:42:1301:26:1802:03:4602:23:03 03:14:29 01:16:22 03:28

212

284 Fredrik Saxebøl Nordea 00:28:1900:44:2601:29:22 03:15:41 01:17:34 03:29

213

545 Mikael Höjdestrand Ik Stern 00:31:1500:47:2501:30:5302:07:0302:25:25 03:19:12 01:21:05 03:33

214

324 Staffan Engdegård IF Rigor 00:31:5400:48:3601:34:1802:12:2902:31:54 03:19:44 01:21:37 03:34

215

312 Mikael Billevik AXA SC 00:30:5700:48:0601:34:4802:12:2702:31:49 03:20:02 01:21:55 03:34

216

416 Kimmo Saikkonen Nässjö SKI 00:31:2200:47:4501:32:2402:10:2302:29:41 03:20:28 01:22:21 03:34

217

542 Fredrik Pommer Adler TSOK 00:32:2300:48:2201:34:0102:13:1902:31:56 03:21:35 01:23:28 03:35

218

403 Pehr-Eric Pehrsson IF Ski Team Skåne 00:29:5500:46:0201:44:2102:18:5502:36:11 03:21:44 01:23:37 03:36

219

332 Patrick Friestad IF Ski Team Skåne 00:33:2300:50:3901:37:1102:15:4702:34:55 03:24:43 01:26:36 03:39

220

251 Johan Abrahamsson Grönahögs IK 00:30:3200:47:1701:32:4202:12:0802:31:54 03:26:04 01:27:57 03:40

221

306 Arne Adolfsson Linköpings skidklubb 00:32:0900:49:1401:36:1502:15:5902:35:52 03:26:27 01:28:20 03:41

222

408 Thomas Poppen Göteborgs Polismäns IF 00:33:3700:50:3101:37:3502:16:3402:36:03 03:26:34 01:28:27 03:41

223

404 Niclas Petersson Sk Glädjen 00:32:5900:50:1201:36:3202:16:2002:35:07 03:26:39 01:28:32 03:41

224

222 Samuel Lundin SK Glädjen 00:33:0000:50:1401:36:3002:16:1802:34:55 03:26:39 01:28:32 03:41

224

400 Tomas Ottosson Sk Glädjen 00:33:0000:50:1001:36:3202:16:1902:35:09 03:26:39 01:28:32 03:41

226

355 Ingmar Johansson Lerums SOK 00:34:1700:51:4901:38:2002:16:5402:36:18 03:28:28 01:30:21 03:43

227

305 Niclas Adolfsson Hindås sk 00:30:5500:47:0501:37:3102:21:2202:39:57 03:28:31 01:30:24 03:43

228

328 Håkan Ferdinandsson Brattås CK 00:31:5900:49:1001:37:1902:18:2302:38:27 03:28:33 01:30:26 03:43

229

394 Bengt Norberg Göteborgs Hamns If 00:32:4100:49:4301:35:5002:14:3302:34:23 03:32:00 01:33:53 03:47

230

434 Sten Svangren Nacka Värmdö skidklubb 00:32:0600:49:0701:36:1602:17:5002:38:10 03:32:49 01:34:42 03:48

231

475 stefan Djurström 00:32:5400:50:2401:38:5902:20:3202:40:44 03:33:23 01:35:16 03:48

232

447 Kjell Vågfelt IK Stern 00:33:5400:51:4601:38:2202:18:2702:39:36 03:33:55 01:35:48 03:49

233

405 Stefan Pettersson IK Stern 00:34:1300:52:0801:40:2002:22:2602:43:01 03:34:59 01:36:52 03:50

234

304 Carl Aamodt IF Frøy 00:32:5100:49:4101:37:0802:18:3902:38:49 03:35:49 01:37:42 03:51

235

444 Nils Wallhed Nacka Värmdö SK 00:30:3500:46:4201:32:2002:15:2902:38:06 03:38:22 01:40:15 03:53

236

372 Mikael Kulanko IFK Mora 00:34:2900:52:1801:43:1202:27:2302:49:03 03:44:15 01:46:08 04:00

237

435 Kjell Tagesson IK Gandvik 00:34:0000:51:4701:41:2902:27:1302:48:19 03:48:02 01:49:55 04:04

238

363 Hans Josefsson IF Ski Team Skåne 00:37:1400:57:4701:51:4002:38:5903:02:02 04:01:42 02:03:35 04:18

239

325 Mikael Ericsson Trollhättans SOK 00:39:5101:02:0302:04:0602:59:3703:23:46 04:28:50 02:30:43 04:48

22 Tore Berdal Norway 00:20:3900:33:06 DNF

42 Samuel Norlén Team Arkmek 00:20:1700:32:1401:53:38 DNF

45 Mats Breda Sande 00:19:5600:30:50 DNF

117 Henning Bergqvist IK Stern 00:25:0400:39:4701:18:00 DNF

125 Johan Flyning Södertälje IF 00:24:0400:37:09 DNF

127 Henrik Gifstad Oppegård IL 00:23:1100:35:2701:13:59 DNF

129 Jacob Halvarsson Karlslunds IF 00:25:4300:40:1301:19:23 DNF

134 Magnus Johnsson Karlbergs skytte och idrottsförening 00:25:0000:38:3801:16:37 DNF

150 Eskil Svensson Simlångsdalens IF 00:24:1100:37:1301:12:4801:42:1901:58:33 DNF

259 stefan carlen OK Landehof 00:24:0500:41:2501:19:10 DNF

276 Kjell Jonsson Hällbybrunns IF 00:32:1000:49:0901:39:34 DNF

289 Anders Åhs Skärhamns ik 00:27:2700:42:3701:22:56 DNF

318 Martin Cleve Brattås CK 00:27:2800:42:3201:36:51 DNF

323 Olle Edvardsson OK Alehof 00:49:24 DNF

330 Anders Fredriksson Ik Stern 00:35:4700:55:0801:46:42 DNF

337 Rolf Grönroos Karlslunds IF 00:32:4000:50:1301:40:49 DNF

354 Michel Johansson IK Stern 00:26:4900:42:0401:26:09 DNF

379 Johan Lennartson IFK Skövde skidklubb 00:26:1800:39:5301:16:37 DNF

382 Mattias Linell Ik Stern 00:30:3800:46:4401:34:10 DNF

412 Jens Rangefelt AXA Sports Club 00:29:2100:45:2301:29:4302:08:3302:28:20 DNF

426 Sören Skålberg IK Stern 00:27:1700:42:3601:31:37 DNF

442 Anders Wadman Ik Stern 00:35:4900:55:1401:46:55 DNF

466 Jimmy Bie Karlsson Uddevalla is 00:29:2500:45:2701:30:12 DNF

522 ulrik svensson if hallby 02:57:17 DNF

51 Sepp Stadler Team Gearmany International 00:26:4200:41:2401:26:20 DNF

551 Sven - Eric Ericsson Säffle SK 00:26:4400:42:1801:26:29 DNF

557 Anton Svensson 00:23:0900:35:2601:10:47 DNF

369 Stefan Karlsson IK Stern 00:27:2700:42:3001:21:34 DNF 03:16

374 Per Lagerström IFK Västerås Skidklubb 00:31:4400:47:4601:33:16 DNF 03:18

308 Henrik Berggren Sya SK 00:39:3301:00:2702:59:05 DNF 03:18